Kdo chce provozovat půjčovnu lodí, měl by počítat s tím, že bude potřebovat dodávku pro jejich přepravu. A tu bude zapotřebí také nějak financovat.

Otevíráte novou půjčovnu lodí?

 

Vodáctví je ryze český fenomén, nenašli byste jinou zemi na světě, kde se tato tradice takovým způsobem rozjela již za socialismu. Od té doby se u nás věnují vodáckému rekreačnímu i vrcholovému sportu desítky, možná stovky tisíc nadšenců, z nichž mnozí spoléhají na půjčovny lodí a vodáckého vybavení.

Jestliže se právě vy nebo vaši blízcí chystáte otevřít novou půjčovnu lodí a rozšířit tím okruh zájmu veřejnosti o další vodácké možnosti, například na Sázavě, na Lužnici a na Berounce, kde je půjčoven relativní nedostatek, mohli byste zaznamenat i velký úspěch. Bude to chtít ovšem důkladnou rozvahu, a to jak ohledně vhodných prostor, nabídky plavidel a dalšího vybavení, a také vašich možností, co se týče přepravy lodí.

Bez dodávky to nepůjde

Pronájem lodí a vodáckého vybavení je pouze část služby, kterou půjčovny nabízejí, tím klíčovým prvkem je ovšem zejména přeprava. Co je lidem platné, když si od vás vypůjčí deset laminátových kánoí, a vaše půjčovna sídlí pětadvacet kilometrů od místa, odkud se dotyční chystají na řeku vyplout. Pokud nemá nikdo z nich svůj vlastní přívěs se svařovanou trubkovou nástavbou pro přepravu lodí (což logicky nemá), převážet lodě jednu po druhé na střešním nosiči je prakticky neuskutečnitelné. Budete zkrátka potřebovat vůz typu dodávky, která pojme drobné vodácké vybavení či nafukovací rafty, a na přívěsu lze pak za dodávkou vozit naprosto bezpečně i deset lodí najednou.

Jak s financováním – jestliže nemáte k pořízení dodávky potřebné finanční prostředky k dispozici v plné výši, lze požadavek vyřešit na splátky. Jedním z prvních kroků, které vedou zákazníky  k zajištění financování vozidel, je banka, ovšem tamní velmi přísné podmínky nejednoho z vás natolik zklamou, že k bance ztratí důvěru a obrací se jinam. Vyplatí se nevěšet hlavu a propadat depresím, rozumné je hledat dál, protože, jak se říká: „kdo hledá, najde“. Důvěřujte společnostem, které nabízejí bezproblémové a hlavně férové financování vozidel i jiného majetku, což se pak odráží v dobrých zákaznických referencích. Na naše služby se můžete podívat ZDE